10 porad, które przydadzą się każdej kobiecie

Każda z nas ma jakieś swoje odczucia co do stosowania kosmetyków czy też własne, sprawdzone metody ich stosowania. Do tego oczywiście dochodzą inne kwestie, nie koniecznie związane bezpośrednio z samymi kosmetykami na które musimy zwracać uwagę, aby pięknie wyglądać.

Poniżej znajdziesz kilka porad ogólno-kosmetycznych, które każda kobieta powinna znać.

1) Dbaj o siebie we wszystkich aspektach twojego życia, gdyż jeśli zabraknie czegoś w nim, nie będziesz miała stuprocentowej pewności, że wszystko jest w porządku. Musisz mieć odpowiedni strój do okazji oraz oczywiście właściwy makijaż. Wtedy będzie to grało ze sobą.
2) Wysypiaj się, gdyż dzięki temu dobrze się czujesz, ale i lepiej wyglądasz, gdy twoje ciało jest wypoczęte.
3) Nie zapominaj nawilżania swojego ciała. Sucha skóra, czy też włosy nie wyglądają efektywnie.
4) Włosy farbuj tylko wtedy kiedy musisz. Pop pierwsze dbasz o włosy, gdyż częste farbowanie je niszczy, a po drugie to zawsze więcej pieniędzy zostanie w twojej kieszeni.
5) Jeśli stosujesz peeling codziennie, to zmień ten nawyk. Usunąć brud z twarzy możesz zwykłym żelem czy też odpowiednim mydłem.
6) Toniki z alkoholem – jeśli możesz, nie stosuj ich. Niestety wysuszają twoją skórę.
7) Używaj mniejszy pędzel do pudru. Spowoduje to, iż będziesz robiła to dokładniej i tym samym dłużej będziesz lepiej wyglądać.
8)  Jeśli masz problemy ze skórą, nie czekaj, udaj się do specjalisty. Lepiej zacząć reagować wcześniej niż za późno.
9)  Stosuj indywidualny ręcznik do twarzy. To z pewnością polepszy komfort korzystania z łazienki oraz uchroni cię przed przenoszeniem zabrudzeń z innych części ciała.
10)  Gdy używasz ręcznika do twarzy, to przykładaj go i dotykaj. Nie pocieraj. Takie delikatne traktowania twarzy z pewnością odpowiednio zaprocentuje.

 

kosmetyczne porady

Musisz pamiętać, iż to od ciebie zależy, jak będziesz wyglądała za lat kilkanaście i od tego, jak będziesz do siebie podchodzić dzisiaj, zależeć będzie jak twoje ciało, ci się odpłaci w przyszłości.

Dodaj komentarz